SA28O0251210
Moustache Bikes
logo Moustache Bikes
Ridewill srl
Free Shipping
Moustache Bikes  Samedi 28.2 Open 28" 9s 400Wh Bosch Active Plus Blue Size 51
Samedi 28.2 Open 28
Code: SA28O0251210 | EAN: 3760244249524 |
Size Guide
No available.
Shipping costs (UNITED KINGDOM): 249.90
Samedi 28.2 Open 28
Description
Reviews
Contact us
Security
Size:
L
Colour:
Blue
Diameter Wheel:
28
Gear Speed:
9
Gender:
Unisex
Motor:
Bosch
Battery (Wh):
400
Size:
51
- Frame: 6061 T4-T6 Alloy, Hydroformed tubes, Integrated cable routing
- Engine: Bosch, Active Line Plus, 35/50 Nm, 25 km/h
- Display: Bosch Purion
- Battery: Bosch, PowerTube 400Wh
- Charger: Bosch, 4Ah
- Fork: Suntour, NEX-E25, 63mm travel
- Shock absorber: /
- Rear derailleur: Shimano, Altus, RD-M2000-SGS, 9s
- Front derailleur: /
- Shift lever: Shimano, Altus, Rapidfire Plus
- Cassette sprocket: Shimano, CS-HG201-9, 11-36T
- Chain: KMC, X9, 9s
- Chainring: Samox, Alloy, 40T, with chainguard
- Cranks: Moustache, Alloy, 170mm
- Front brake: Shimano, MT200, Hydraulic
- Rear brake: Shimano, MT200, Hydraulic
- Discs: 180mm / 160mm
- Front tire: Schwalbe, Big Apple, 700x50C
- Rear tire: Schwalbe, Big Apple, 700x50C
- Rims: Moustache, Alloy, 32H
- Front hub: Shimano, 9x100mm, Quick release
- Rear hub: Shimano, 9x135mm, Quick release
- Handlebar: Moustache, Ergonomic, 80mm rise, Alloy
- Stem: /
- Saddle: Selle Royal, Wave, Ergonomic
- Seatpost: Suspension, 40mm travel, Alloy, 31.6mm, 350mm