F644517316
FOCUS
logo FOCUS
Ridewill srl
Free Shipping
FOCUS  PLANET2 6.8 WA Integrale 0.6 29" 10s 625Wh Litegrey Size M
PLANET2 6.8 WA Integrale 0.6 29
Code: F644517316 | Ref. Code: 644517316 | EAN: 4000990420839 | Genere Unisex |
Size Guide
No available.
Shipping costs (SPAIN): 49.90
Description
Reviews
Contact us
Security
Size:
M
Colour:
Grey
Diameter Wheel:
29
Gear Speed:
10
Gender:
Unisex
Motor:
Bosch
Battery (Wh):
625
Size:
48
- Frame: Integrale 0.6
- Engine: Bosch Performance Line CX, 36 V / 250 W / 85 Nm
- Display: Bosch Purion, LCD display with walk assist
- Battery: 625Wh
- Charger: N/A
- Fork: SR Suntour XCM 32 LOR, 15x100 mm
- Shock Absorber: N/A
- Rear Derailleur: Shimano Deore M4120, 10-speed
- Front Derailleur: N/A
- Shift Lever: Shimano Deore M4100
- Cassette: Shimano Deore M4100, 10-speed
- Chain: N/A
- Chainring: LANHANG - BOSCH GEN4
- Cranks: MTB, with reflector
- Front Brake: Shimano MT200
- Rear Brake: Shimano MT200
- Discs: N/A
- Front Tire: Schwalbe Hurricane Performance, 57-622
- Rear Tire: Schwalbe Hurricane Performance, 57-622
- Rims: N/A
- Front Hub: N/A
- Rear Hub: N/A
- Handlebar: 690 mm, riserbar, backsweep: 15ø, 31,8 mm
- Stem: FOCUS aluminium, 31,8 mm, 60 mm, 17ø 80 mm
- Saddle: Selle Royal Vivo
- Seatpost: Aluminium, 31,6 mm