F673012100
F673012100
FOCUS
logo FOCUS
Ridewill srl
Free Shipping
FOCUS  Palane 8.9 28 '' 2x12v carbon raw matt glossy size xs
Palane 8.9 28 '' 2x12v carbon raw matt glossy size xs - image
Palane 8.9 28 '' 2x12v carbon raw matt glossy size xs #1
Palane 8.9 28 '' 2x12v carbon raw matt glossy size xs #2
Palane 8.9 28 '' 2x12v carbon raw matt glossy size xs #3
Palane 8.9 28 '' 2x12v carbon raw matt glossy size xs #4
Code: F673012100 | Ref. Code: 673012100 | Genere Unisex |
Size Guide
No available.
Shipping costs (PORTUGAL): 39.90
Focus Palane 8.9
Discover the racing bike Endurance Focus Paralane 8.9, designed to offer you comfort and high performance on all types of path. His carbon frame combines lightness, with a weight of only 1130 grams for the size M, and an exceptional resistance, supporting a system weight up to 120 kg, making it ideal also for bikepacking adventures. Palane 8.9 accompanies you with speed and daily versatility, thanks to its geometry optimized for endurance and a well -kept aerodynamic. Safette with security roads with rough roads and rough cycle paths thanks to the 32 mm tires of the standard, with the possibility of mounting tires up to 35 mm for greater comfort on dirt road.
Description
Reviews
Contact us
Security
Size:
XS
Colour:
Black
Diameter Wheel:
28
Gear Speed:
12
Gender:
Unisex
Size:
48
- chassis: Carbon Technology Frame, Disc, BSA, 142x12 mm Thru Axle, Flat Mount 160/160 mm, Internal Cable Routing
- Forcella: Carbon Paralane Disc, Integrated Cable Routing, Disc, 100x12 mm, Flat Mount
- Shock absorber: N/b> - Change: Shimano Di2 RD -R8150 12V
- Derailler: Shimano Ultegra Di2 FD -R8150 12V
- CHANGE COMMAND: ULTEGRA R8100 12V
- Pacco Pignoni: Ultegra R8100 12V 11-34T
- chain: Shimano Ultegra CN -M8100, 12V
- crowns: 50/34
- Shimano Ultegra FC -R8100
- Front brake: Shimano Ultegra R8170
- Rear brake: Shimano Ultegra R8170
- Discs: 160/160
- Front cover: Victory Rubino Pro Tlr 700x32c
- Rear cover: Victory Rubino Pro Tlr 700x32c
- Swiss Er1600, Etrto 22-622 Profile 30mm
- Front hub: 12x100mm
- Rear hub: 12x142mm
- Handbug: BBB BASIC, ALUMINIUM, DROP: 125 mm, Reach: 70mm
- Handbridge attack: Focus C.I.S. Integrated, 31.8 mm, Aluminium 120 mm
- Sella: Selle Royal Groove Srx
- Reggisella: Easton EC70 27.2mm, Set -Back: 20mm